EURO: Preokret Hrvata, Perišić srušio Špance! (VIDEO)

Fudbaleri Hrvatske osvojili su prvo mjesto u grupi pred osminu finala Evropskog prvenstva - do odličnog rezultata naše komšije došle su nakon velikog preokreta i velike pobjede nad aktuelnim prvakom Evrope selekcijom Španije 2:1. Tako su Hrvati grupu F završili sa dvije pobjede i remijem, sa druge strane Španci su napokon poraženi pa će u osmini finala igrati sa Italijom!

'Crvena furija' je u sedmom minutu odigrala brzu akciju u svom stilu, David Silva je maestralno uposlio Ceska Fabregasa u kaznenom, poslavši loptu pored četiri igrača, a vezista Čelsija proslijedio loptu do Alvara Morate koji je lagano poslao u praznu mrežu – 0:1.

Djelovalo je da će Španci uspjeti da sačuvaju minimalnu prednost pred poluvrijeme, ali je u posljednjem minutu Nikola Kalinć ipak donio izjednačenje svom timu. Poslije akcije po lijevom boku, Ivan Perišić je divnim lažnjakom prevario Huanfrana i poslao loptu na peterac, a Kalinić je u skoku spoljnim dijelom stopala skrenuo u bliži ugao – 1:1.

U 72. minutu glavni arbitar Bjorn Kujpers prestrogo je dosudio penal na Silvi jer je djelovalo da ga Sime Vrsaljko nije ni pipnuo. Odgovornost je preuzeo kapiten Serhio Ramos, defanzivac Real Madrida šutirao je po sredini, što je Subašić pročitao i zaustavio njegov udarac.

No, odigrali su Hrvati munjevitu kontru u 87. minutu, Rakitić je produžio loptu do Ivana Perišića, a ovaj smjestio loptu u bliži ugao, iskoristivši loše postavljanje golamana Španije za veliki trijumf svog tima – 2:1.

HRVATSKA – ŠPANIJA 2:1 (1:1)