Tenis

Raonić bez trofeja, Mareju titula u Kvinsu

Britanac Endi Marej osvojio je titulu na turniru u Kvinsu pobjedom nad Milošem Raonićem u tri seta 6:7, 6:4, 6:3. Marej je do 37. trofeja u karijeri, a petog na ovom turniru, stigao poslije dva sata i 15 minuta igre.

Nijednom teniseru do sada nije pošlo za rukom da pet puta podigne trofej na ovom turniru koji je osnovan 1890. godine. Raonić je bio bolji u prvom dijelu meča, prvi set dobio je poslije taj brejka. Imao je Kanađanin 3:0 u drugom, ali Endi je potom napravio brejk, a to je, ispostavilo se, bio i prelomni trenutak na meču. Zaigrao je mnogo bolje i poravnao rezultat.

U trećem setu odmah je stekao brejk prednosti koji je čuvao do samog kraja. Dvije uzastopne meč lopte spasao je Raonić u odlučujućem setu, ali je iz trećeg pokušaja siguran bio Britanac.