Moć Gaučosa i njihove tehničke savršenosti osjetila je selekcija Venecuele koja nije bila dostojan rival u četvrtfinalu Kopa Amerika – 4:1.

Prvi gol viđen je već u osmom minutu. Najbolji igrač svijeta Lionel Mesi je pasom „ispod zemlje“ spojio sa golom Gonzala Iguaina. Pas je bio čaroban, a realizacija takođe čarobna.

Nisu imali igrači Vencuele odgovor na maštovite kombinacije Argentinaca, sljedeći put su stradali u u 28.minutu poslije greške defanzivnog reda. Kobcu kakav je Iguain to nije promaklo.

Pokušavala je Venecuela, ali jednostavno nije išlo. Od njih smo samo vidjeli počasni pogodak Rondona poslije udarca glavom. Prije toga je Mesi dobru partiju oplemenio golom-asistenta je bio Niko Gaitan. Tačku je stavio Erik Lamela. Tom golu prethodila je greška golmana Vencuele.

Djeluje da je Argentina jaka kao zemlja, sada je na redu polufinali okršaj sa Amerikom.