EURO: Mađari u finišu do važnog boda

Fudbalske reprezentacije Islanda i Mađarske odigrale su neriješeno 1:1, u duelu drugog kola F grupe na Evropskom prvenstvu.

Ovim rezultatom mnogo zadovoljniji će biti Mađari koji su gubili do 88. minuta i koji su sada sa četiri boda obezbijedili prolaz u narednu fazu takmičenja.

Island (4-4-2): Haldorson - Sevarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason - Gudmundson, G. Sigurdson, Gunarson, Bjarnason - Sigtorson, Bodvarson.

Mađarska (4-3-3): Kiralji - Lang, Guzmič, Juhaš, Kadar - Klajnhesler, Gera, Nađi - Štiber, Priškin, Džudžak.

Mađarska je tokom cijele utakmice imala posjed lopte i inicijativu, ali nije stvorila praktično nijednu gol šansu i bila je blizu poraza.

Hrabri Islanđani, koji su u prvom kolu remizirali i sa Portugalom, bili su opasniji iz kontri i polukontri, a poveli su u 40. minutu kada je Gulfi Sigurdso iskoristio jedanaesterac.

Ipak, Islanđani nisu izdržali do kraja. Dva minuta prije kraja upornost Mađarske se ipak isplatila, a bod im je donio Sevarson autogolom. U posljednjem kolu Island igra sa Austrijom, dok se Mađarska sastaje sa Portugalom.