Debakl rukometaša Crne Gore od Rusije i u revanšu

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj. Crnogorski rukometaši poraženi su večeras u Baru, u revanš meču baraža, od Rusije 29:19 (15:9). Izgubili su i prvi međusobni duel u Moskvi 29:22.

Izabranici selektora Ljubomira Obradovića, značajno oslabljeni u revanšu, samo su jednom, na startu meča, bili u vođstvu, a posljednji put rezultat su izjednačili u 20. minutu (9:9). Rusija je do poluvremena došla do prednosti od šest golova (15:9), koja je u nastavku uspjela da uveća na konačnih deset.

Najefikasniji u ruskoj selekciji bio je Dmitri Kovaljev sa sedam, dok su popet golova postigli Danil Šišvarev i Dmitri Žitnikov. U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Danijel Vukićević sapet, dok su po gol manje postigli Vasko Ševaljević i Nemanja Grbović.