Fudbaleri Kolumbije ostvarili su drugu pobjedu na Kopa Amerika, dok je prvijenac zabilježio i domaćin SAD.

"Kafeterosi" su savladali Paragvaj 2:1 i već potvrdili mjesto u četvrtfinalu takmičenja, a junak je bio Hames Rodriges. Igrač Real Madrida je u 12. minutu iz kornera asistirao Karlosu Baki za vođstvo, da bi u 30. sam duplirao prednost. Paragvaj je tek u nastavku uspio da ugrozi rivala, ali samo za ublažavanje poraza preko Viktora Ajale u 71. minutu.

SAD je bio ubjedljiv protiv Kostarike sa 4:0, a Klint Dempsi postigao je jubilarni 50. gol za reprezentaciju. SAD će u čevrtfinale tako odvesti i remi sa Paragvajem, jer bi Kostarika u tom slučaju morala da pobijedi Kolumbiju sa više od šest golova razlike.