Englezi u 86. do pobjede nad Portugalom

Reprezentacija Engleske nastavila je sa dobrim igrama pred Evropsko prvenstvo u Francuskoj pošto je savladala selekciju Portugala 1:0.

Jedini gol na meču postigao je u 86. minutu defanzivac Mančester junajteda Kris Smoling na asistenciju Rahima Sterlinga.

Najupečatljiviji detalj na meču desio se u prvom poluvremenu, kada je Bruno Alves u 35. minutu nevjerovatno grubo startova nad Harijem Kejnom i zbog toga zaradio crveni karton.

Iskusni štopern je skočio i pokušao nogom da dođe do lopte, ali je njegov star bio zakasnio. Prvi do lopte je stigao Hari Kejn, koga je Alves otvorenim kramponima udario u glavu. Sve se to desilo u punom trku i sudija nije mogao ništa drugo nego da pokaže crveni karton.

Srećom, Hari Kejn nije bio ozbiljnije povrijeđen. Do kraja meča je Engleska napadala, ali je tek u finišu uspjela da slomi otpor protivnika.