Francuzi uz goleadu do trijumfa nad Kamerunom

Fudbaleri Francuske pobijedili su Kamerun u Nantu sa 3:2, u prijateljskoj utakmici pred početak Evropskog prvenstva.

Ekipa Didijea Dešana se mučila sa Kamerunom i do trijumfa je stigla tek u posljednjem minutu utakmice golom igrača Vest Hema Dmitrija Pajea.

Matuidi je donio domaćinu prednost u 20. minutu, izjednačio je Abubakar samo dva minuta kasnije, a Francuska je na poluvremenu vodila poslije gola Žirua u 41. minutu.

Dešan je napravio samo tri izmjene u nastavku, a dva minuta prije kraja Čupo Moting je donio novo izjednačenje gostima. Ipak, Paje je u samom finišu obradovao domaće navijače.

Na duelu u Malmeu Švedska i Slovenija odigrali su bez golova, a Zlatan Ibrahimović je presjedio meč na klupi.