A reprezentacija bolja od B selekcije u humanitarnom meču!

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici, u kontrolnom meču, B crnogorsku selekciju 2:0.

Izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića poveli su golom Darka Zorića u 78. minutu iz jedanaesterca. Konačan rezultat postavio je Stefan Mugoša u prvom minutu sudijske nadoknade.

Mugoša je bio u prilici da se upiše u listu strijelaca i 85. minutu, ali je njegov udarac golman Suad Ličina odbranio. U finišu prvog poluvremena u prilici je bio i Damir Kojašević, ali je njegov šut u 41. minutu završio pored gola.

Najbolju priliku za B selekciju propustio je Dejan Zarubica u 54. minutu, bio je sam ispred gola, ali je siguran pogodak spriječio Nemanja Mijušković. Golgeter Sutjeske, Šaleta Kordić, u 36. minutu odlučno je šutirao glavom, ali je golman Vukašin Poleksić bio siguran.

Utakmica pod Goricom imala je humanitarni karakter jer će sav prihod sakupljen od prodaje ulaznica Fudbalski savez biti uplaćen na račune Dječijeg doma Mladost iz Bijele i Zavoda Komanski Most iz Podgorice.

Crnogorsku reprezentaciju u nedjelju očekuje duel sa Turskom u Antaliji.