Barselona nakon produžetaka do trofeja u Kupu

Fudbaleri Barselone zaključili su sezonu 2015/2016 duplom krunom na Visente Kalderonu. Katalonci su nakon titule u Primeri osvojili i Kup kralja, pobjedom nad Seviljom 2:0, poslije produžetaka.

U posljednjem meču sezone, svom 45, prvi gol u sezoni postigao je Đordi Alba i donio vođstvo Barsi u 97. minutu, a pobjedu je u 122. ovjerio Nejmar da Silva.

Sevilja je propustila veliku šansu da nakon Lige Evrope osvoji i nacionalni Kup jer je skoro sat vremena imala ograča više. U 36. minutu isključen je Havijer Maskerano koji je povlačenjem za dres zaustavio napad Kevina Gameira na gol.

U nastavku meča Andalužani nijesu uspijevali da iskoriste brojčanu prednost, Barsa se dobro branila, potpuno odsjekla Gameira iz igre, pa su izostale konkretne gol šanse. Početkom drugog poluvremena Barsu je zadesio novi maler, teren zbog povrede napuštio je Luis Suares. Na kraju je i Sevilja završila sa desetoricom nakon drugog žutog Banegi.

Barselona je osvojila 28. Kup kralja, a jubilarni 80. trofej u istoriji.