Engleska pobijedila Tursku na Etihadu

Fudbaleri Engleske pobijedili su Tursku 2:1 (1:1), u prvom test meču pred Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

"Gordi Albion" slavio je na Etihadu pogocima dvojice najboljih strijelaca Premijer lige, Harija Kejna i Džejmia Vardija.

Napadač Totenhema Kejn je pogodio već u trećem minutu, iz ofsajd pozicije, izjednačio je Hakan Čalhanolu deset minuta kasnije prvim golom u istoriji Turske protiv Engleske, da bi pobjedu domaćinu sedam minuta prije kraja postigao najbolji igral PL Vardi.

Vardi je pogodio u trećoj uzastopnoj utakmici za reprezentaciju, a iznudio je i penal koji je u 72. minutu promašio Kejn.

Englezi su nastavili seriju nepobjedivosti koja traje od Mundijala u Brazilu, dok je Turska poražena poslije 18 mjeseci.

Sljedeći test meč "Albion" će igrati za pet dana protiv Australije u Sanderlendu, a generalnu provjeru pred EP imaće sa Portugalijom 2. juna na Vembliju.