Stalni napori koji se ulažu u razvijanje novih odnosa prema licima sa invaliditetom, na podizanju svijesti i jačanju pozitivnog razmišljanja o njihovim mogućnostima, sposobnostima i potrebama ima za cilj obezbjeđivanje uslova i garantovanje prava na samostalan i dostojanstven život osoba s invaliditetom, posebno kroz razvoj široke lepeze usluga i servisa podrške u lokalnim zajednicama u oblasti obrazovanja, zdravstvene i socijalne zaštite i zapošljavanja.
Ono što je dalje planirano razradom Strategije za integraciju lica sa invaliditetom u Crnoj Gori, za period 2016. do 2020. godine je izrada akcionih planova i definisanje konkretnih zadataka i aktivnosti, čijim sprovođenjem će se realizovati prioritetni ciljevi i mjere postavljeni ovim dokumentom u cilju poboljšanja položaja lica sa invaliditetom u svim segmentima života, istakao je direktor Kuševija.
Takođe, u svom uvodnom izlaganju g-din Kuševija naglasio je da su dosadašnja praksa i iskustvo pokazali da, uklanjanjem prepreka i uključivanje lica sa invaliditetom da u potpunosti učestvuju u društvenom životu, svaka zajednica ima pozitivne efekte od tog čina. Prepreke s kojima se suočavaju lica s invaliditetom su štetne za društvo u cjelini, a dostupnost u svakom smislu je potrebna kako bi se postigao napredak i razvoj za sve.
Ministarstvo rada i socijalnog staranja će nastaviti sa aktivnim sprovođenjem politika u cilju stvaranja uslova za puno uključenje lica sa invaliditetom u društvo, i to na ravopravnim osnovama sa drugima, bez prepreka i barijera.
Pored direktora Kuševije, na Okruglom stolu govorio je i pomoćnik ministra u Ministarstvu rada i socijalne politike Srbije, Vladimir Pešić.