VIDEO - NBA: Brejk Oklahome protiv Voriorsa!

Košarkaši Oklahome u finalu plej-ofa na Zapadu napravili su ‘brejk’ protiv aktuelnog šampiona Golden Stejta. Tander je savladao Voriorse rezultatom 108:102 u prvom meču finalne serije i domaćinu nanio prvi poraz kod kuće ove sezone.

Voriorsi su vodili tokom većeg dijela meča, u trećoj četvrtini i 14 razlike, ali su Kevin Durent i Rasel Vestbruk poveli tim do preokreta i pobjede u ‘Orakl areni’.

Durent je završio utakmicu sa 26 poena, Vestbruk je imao fenomenalno drugo poluvrijeme – postigao 24 od svojih 27 poena u tom dijelu igre, a na kraju je upisao i 12 asistencija i 7 ukradenih lopti.

Najkorisniji igrač (MVP) lige Stefen Kari postigao je 26 poena za Golden Stejt, a ostvario je i lični rekord od 10 skokova u plej-ofu.Klej Tompson dodao je 25 poena, od čega 19 u prvom poluvremenu.

Druga utakmica takođe je u ‘Orakl areni’ u noći između srijede i četvrtka, a potom se serija između dvije najefikasnije ekipe u sezoni seli u Oklahomu.