Tenis

Marej preko Đokovića do titule u Rimu!

Novak Đoković poražen je u finalu Mastersa u Rimu od Endija Mareja sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Najbolji teniser svijeta nije uspio da se oporavi poslije napornih duela sa Nadalom i Nišikorijem, pa je ostao bez jubilarnog 30. trofeja Masters kategorije.

Marej, koji je imao znatno lakši žrijeb i znatno bolji raspored mečeva na turniru, iskoristio je prednosti, uspio je da pobijedi Đokovića tek drugi put u posljednjih 14 mečeva i dođe do titule na svoj 29. rođendan.

Bio je ovo 33. međusobni okršaj Srbina i Škota, a Marej je sada smanjio na 23-10 osvojivši prvu titulu u 2016. godini.

Najbolji svjetski teniseri sada će imati neđelju dana odmora pred start Rolan Garosa na kojem Đoković ima priliku da osvoji četvrti uzastopni Gren slem i da ujedno kompletira sve osvojene najveće trofeje.