Inter slavio, Jovetić zamijenjen u drugom

Poslije premijernog susreta pretposljednjeg 37. kola, Inter neće morati u kvalifikacije za Ligu Evrope!

Ekipa Roberta Mančinija savladala je Empoli rezultataom 2:1, a junak utakmice je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.Nekadašnji vezista Volfzburga prvo je u 12. minutu jako lijepo uposlio Ikardija, koji je donio prednost domaćinu, da bi u 40. i sam savladao čuvara mreže gostiju.

Pogotkom Pućarelija uspjeli su momci trenera Gampaola da izjednače u 37. minutu. Da Perišić nije ekspresno vratio prednost na stranu svog tima pitanje kako bi se dalje odvijao ovaj susret...

S nova tri boda na kontu Inter je osigurao četvrto mjesto pred utakmice posljednjeg kola, jer ima sedam bodova više od Fjorentine (meč manje) i na megdan Sasuolu može potpuno opušteno. Stevana Jovetića u 63. minutu zamijenio je Eder.