UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Vukašin POLEKSIĆ (Beke- ščaba, Mađarska) - Sačuvao mrežu protiv svog biv- šeg tima Debrecina (0:0) u posljednjem kolu mađarske NBI lige - Bekeščaba ispala iz elite.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Tri puta vadio loptu iz mreže na gostovanju Lačiju. Vlaznija izgubila 3:2, ali sudbinu drži u svojim rukama, trebalo bi da ostane u ligi.

ODBRANA

Marko SIMIĆ (Kajzerispor, Turska) - Odigrao prvo poluvrijeme protiv budu- ćeg šampiona Turske Bešiktaša - na poluvremenu 3:0 za crno-bijele, na kraju 4:0.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Solidan u gostujućem porazu (2:1) od šampiona Švajcarske Bazela, koji je već ovjerio titulu. Odigrao cijeli meč na poziciji desnog beka.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortrijk, Belgija) - Bio najbolji na utakmici Kortrijk - Standard 1:0.

Adam MARUŠIĆ (Kortrijk, Belgija) - Odigrao dobru utakmicu, Kortrijk slavio protiv Standarda sa 1:0.

Slavko DAMJANOVIĆ (Bekeščaba, Mađarska) - Zamijenjen u 73. minutu u remiju protiv Debrecina (0:0).

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) - Zbog povrede zamijenjen u 30 minutu utakmice Tun - Cirih. Tun slavio sa 4:0.

Boris KOPITOVIĆ (Hapoel Akre, Izrael) - Zaradio drugi žuti karton u 80. minutu protiv Makabi Petah Tikve, njegov tim porežen sa 3:1.

Andrija VUKČEVIĆ (Sevilja B, Španija) - Odigrao cijelu utakmicu na poziciji lijevog beka, Almerija B je savladana sa 4:0 u gostima.

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Postigao počasni pogodak u gostu- ćujem porazu od Đeonbuka. Smanjio na 3:1, što je bio konačan rezultat.

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) - Ušao u igru u 63. minutu, ali nije mogao da pokrene Rijeku koja je kod kuće remizirala sa Splitom (0:0).

Slobodan LAKIĆEVIĆ (Sloboda Tuzla, BiH) - Igrao do 60. minuta u porazu od Drine na domaćem ,,Tuš- nju” (2:0), Sloboda je sve dalje od titule.

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) - Odigrao cijelu utakmicu u porazu od Lačija (3:2). Vlaznija će se do kraja sezone boriti za opstanak.

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) - Pakhator je izgubio od Bunjodkora sa 3:0 u gostima, a Orahovac je zamijenjen u 84. minutu.

Dejan BOLJEVIĆ (Nasaf, Uzbekistan) - Odličan u pobjedi Nasafa nad Andijanom (3:0).

Aleksandar KAPISODA (Er fors central, Tajland) - Ostavio solidnu utakmicu u porazu od Porta (3:2), Er fors primio gol u posljednjem minutu.

Janko SIMOVIĆ (PTT Rajong, Tajland) - Postigao gol za 1:1 u remiju PTT-a sa Lampangom (2:2). Simović igrač utakmice.

Nemanja VUKOVIĆ (Indi Ileven, SAD) - Postigao gol za 2:1 protiv Raja u 77. minutu. Proglašen za igrača utakmice.

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) - Dobio crveni karton (drugi žuti) u 87. minutu, Braga savladala Setubal (3:2) na svom terenu.

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) - Ušao u 61. minutu, ali nije mogao da spriječi pobjedu Pasoš Fereire (2:0).

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - AEK izgubio na gostovanju od zvaničnog šampiona APOEL-a sa 2:0, naš vezista igrao od 70. minuta.

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Tel Aviv, Izrael) - Dobar u remiju Hapoel Tel Aviva sa Hapoel Haifom - 3:3.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Slovan je izgubio u finalu Kupa od Trenčina sa 3:1, a Vukan je ušao u finišu.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) - Na zatvaranju sezone Ujpešt izgubio od Videotona sa 3:0, Sanković igrao cijelu utakmicu.

Marko JANKOVIĆ (Maribor, Slovenija) - Zamijenjen u 62. minutu u remiju sa Celjem (0:0). Maribor dva kola prije kraja ima tri boda manje od Olimpije, koja čuva vrh.

Ivan DELIĆ (Mladost Velika Obarska, BiH) - Mladost se bori za ulazak u elitu, ali su remijem kod kuće protiv Tekstilca usporili - 0:0. Delić igrao cijelu utakmicu.

Blažo IGUMANOVIĆ (Zavi- ša, Poljska) - Zaradio žuti karton u trijumfu nad Čojni- čankom (1:0).

Igor IVANOVIĆ (Zira, Azerbejdžan) - Zamijenjen u 84. minutu u porazu od Karabaga (2:0).

Marko ĆETKOVIĆ (Lači, Albanija) - Sjajan u trijumfu Lačija nad Vlaznijom (3:2). Postigao gol za 2:1 preokrenuvši tok utakmice.

Vladimir RODIĆ (Malme, Švedska) - Ušao u 80. minutu, Malme kod kuće savladao Haken sa 3:0.

Petar GRBIĆ (Akisar, Turska) - Akisar otkinuo bod na gostovanju Sivasporu, Grbić igrao od 59. minuta. Pokrenuo je ekipu, Akhisar je u 90. došao do boda - 1:1.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Igrao do 61. minuta u trijumfu nad Sileksom na strani (2:1). Vardar se nalazi na pragu titule.

Bojan MAGUD (Zemun, Srbija) - Igrao od 89. minuta u trijumfu Zemuna nad Dinamom iz Vranja (3:1).

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Inter, Italija) - Solidan u porazu od Lacija na Olimpiku (2:0), propustio najbolju šansu, zamijenjen u 71. minutu.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Zamijenjen na poluvremenu u gostujućem remiju sa Suvonom (1:1).

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) - Igrao do 90. minuta, Vićenca slavila u Breši sa 1:0. Opstanak u Seriji A je sada blizu.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Neprimjetan u remiju Dinamo - Amkar Perm (0:0). Dinamo se bori za opstanak.

Darko NIKAČ (MTK, Mađarska) - MTK na kraju sezone izgubio kod kuće od Vašaša sa 2:0, Nikač zamijenjen u 89. minutu.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Jong PSV, Holandija) - Igrao cijelu utakmicu u debaklu Jong PSV-a od Almere - 7:0.

Boris CMILJANIĆ (Jong PSV, Holandija) - Zamijenjen u 15. minutu zbog povrede, u očajnoj predstaviti mladog tima ,,filipsovaca” protiv Almerea (7:0).

Luka ROTKOVIĆ (Dinamo Minsk, Bjelorusija) - Igrao od 63. minuta u remiju Dinama sa Sluckom - 1:1.

Goran VUJOVIĆ (Arsenal, Rusija) - Ušao u 72. minutu, u 89. postigao gol za 4:1 na gostovanju Baltiku. ,,Tobd- žije” obezbijedile ulazak u Premijer ligu Rusije.

Luka ĐORĐEVIĆ (Ponferadina, Španija) - Dobio šansu od 62. minuta u remiju Ponferadine sa Saragosom (1:1).

Aleksandar VUJAČIĆ (Balzan, Malta) - Igrao od 64. minuta u domaćem remiju sa Birkikarom - 1:1.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) - Dobio priliku od starta, ali je zamijenjen u 71. minutu duela sa Birkikarom.

Filip KASALICA (Ordabasi, Kazahstan) - Ordabasi savladao Akzajik (1:0), Kasalica ustupio mjesto saigraču u 62. minutu.

Admir ADROVIĆ (Pegazus, Hong Kong) - Plasirao se u finale FA Kupa: nije postigao gol, ali je slavio pobjedu nad Sautern Distriktom - 2:0.

Srđan AJKOVIĆ (Zemun, Srbija) - Igrao je 85 minuta protiv Dinama iz Vranja (3:1), ali to mu je bilo dovoljno za het trik - bivši napadač Zete je postigao sva tri gola za Zemun.

Miloš ĐALAC (Mladost Velika Obarska, BiH) - Igrao cijelu utakmicu, ali nije uspio da zatrese mrežu Tekstilca (0:0).