Lester slavi i Selbija, novog prvaka svijeta u snukeru!

Englez Mark Selbi osvojio je Svjetsko prvenstvo u snukeru u Šefildu i postao bogatiji za 330.000 funti.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Selbi je u finalnom meču savladao Kineza Dinga Đunhuija sa 18-14, u meču koji je otvorio sa čak 6:0 u frejmovima.

On je postao tek šesti igrač u istoriji snukera sa dvije titule prvaka svijeta, ponovivši uspjeh od prije dvije godine kada je savladao najveću zvijezdu ovog sporta Ronija O'Salivena.

Ding je poslije očajnog starta meča uspio da smanji na 6:2 pred drugu seriju, Selbi povećava na +5, ali se Kinez vraća u život sa tri uzastopna frejma za 7:5.

Nije prošlo mnogo prije nego što je Đunhuji stigao na samo frejm zaostatka, ali Selbi se budi i stiže do 10:7 pred novi odmor.

Kinez opet smanjuje zaostatak na jedan frejm, ali Selbi pred posljednju pauzu opet pravi razliku i stiče nedostižnih 14:11.

U finalu je viđeno pet trocifrenih brejkova, od čega je tri napravio novi šampion svijeta.

Tako je Lester u jednoj večeri dobio dva šampiona, lokalni fudbalski klub je na radost brojnih navijača osvojio Premijer ligu, a Selbi svijet snukera!