Remi Junajteda i Lestera na Old Trafordu

Fudbaleri Mančester Junajteda i Lestera odigrali su neriješeno 1:1 na Old Trafordu u meču 36. kola Premijer lige.

„Lisicama“ je bila potrebna pobjeda kako bi i matematički obezbijedili titulu, ali se slavlje odlaže. Pehar će biti u rukama ekipe Klaudija Ranijerija ukoliko Totenhem ne savlada Čelsi u londoskom derbiju koji je na programu poneđeljak.

Junajted je stigao do vođstva u osmom minutu. Po desnom boku probio je Antonio Valensija, sjajno je zalomio čuvara i spoljnim dijelom stopala centirao u srce šesnaesterca. Niko je nije dotakao, ona je odskočila i pobjegla Drinkvoteru, a na drugoj stativi je dočekao Antoni Marsijal i poslao je ispod danskog golmana.

U 17. minutu Drinkvoter je odlično izveo prekid sa lijeve strane, odbrana domaćih je bila izuzetno konfuzna, a najbolje se u gužvi snašao Ves Morgan. Kapiten Lestera pobjegao je Rohu i Blindu i glavom, sa peterca, savladao De Heu – 1:1.

Mančester junajted – Lester siti 1:1

(Marsijal 8 – Morgan 17)

Mančester junajted: De Hea – Valensija, Smoling, Blind, Roho – Karik, Felaini – Lingard, Runi, Marsijal – Rašford

Lester siti: Šmajhel – Simpson, Morgan, Hut, Fuhs – Mahrez, Kante, Drinkvoter, Šlup – Okazaki, Uljoa