Primera: Preokret Bilbaa za peto mjesto

Atletik je u direktnom okršaju sa Seltom sačuvao bodove u Bilbau, pošto je poslije preokreta stigao do pobjede od 2:1.

Selta je prva stigla do gola preko Fabijana Oreljane u 13. minutu. Međutim, Gustavo Kabral je u 38. minutu prvo povukao Arica Aduriza za rukav i skrivio penal sa kojeg je napadač domaćeg tima postigao svoj 18. gol u sezoni i poravnao rezultat na 1:1.

Samo dva minuta kasnije Aduriz je pao na ivici Seltinog kaznenog prostora, a Kabral, razočaran ponašanjem domaćeg igrača, zakači ga je kopačkom po glavi dok je bio na zemlji?! Kabral je sasvim opravdano dobio crveni karton.

Brojčano inferiorna Selta u nastavku nije imala nikakve šanse, pa je Raul Garsija u 73. minutu pogodio za preokret i uspon Bilbaa na mjesto broj pet.