Juve slavio u Firenci, titula blizu

Fudbaleri Juventusa pobijedili su Fiorentinu sa 2:1 u Firenci u 35. kolu Serije A.

Stara dama sve je bliža odbrani titule u šampionatu Italije, sada ima 12 bodova više od drugoplasiranog Napolija koji ima i meč manje. Juventus ima priliku da već u neđelju i teoretski stigne do trofeja, ako Napoli ne bude pobijedio Romu.

Gosti iz Torina poveli su u 39. minutu golom Mandžukića poslije asistencije Pogbe. Stara dama prednost je čuvala sve do 81. minuta kada rezultat poravnava Kalinić. Ipak, takav rezultat stajao je samo dva minuta, jer je brzo vođstvo Juventusu vratio Morata. Fiorentina je propuštila priliku da stigne do boda u posljednjem minutu, kada je Kalinićev udarac sa bijele tačke odbranio Bufon.

Inter - Udineze 3:1 (1:0)