- Kolašin, jedan od vodećih industrijskih centara na sjeveru Crne Gore, dugogodišnjom nebrigom, lošom privatizacijom, kao i sveukupnom socio-ekonomskom situacijom u zemlji, polako ali sigurno postaje grad bez perspektive i budućnosti. Izuzetno teška ekonomska situacija može se osjetiti bukvalno na svakom koraku. Danas, nažalost, osovinu ekonomije ove nekada razvijene i industijalizovane opštine čine kafići i kladionice - naveo je on.
Medenica dalje podsjeća na nekadašnja kolašinska preduzeća, poput "Veletrgovine", Fabrike aluminijskih užadi - FAK Kolašin, "Titekss", "Export-drveta".
- Lošom privatizacijom i nemarom državnih i lokalnih vlasti ove kompanije su opustošene, dok se većina radnika nalazi na birou rada i čeka neka bolja vremena. Postavlja se pitanje: da li će neko snositi odgovornost zbog propadanja ovih firmi kao i sveukupne katastrofalne ekonomske situacije u ovoj opštini? A do tada nam jedino ostaje da posmatramo konstantno iseljavanje mladih i perspektivnih ljudi, koji u potrazi za nekim boljim životom napuštaju Kolašin. Smatram da Kolašinu treba posvetiti mnogo veću pažnju i na pravilan način valorizovati izuzetno bogate prirodne resurse koje ova opština posjeduje. Ogroman potencijal se nalazi u poljoprivredi jer se Kolašin, kao i sama Crna Gora, nalazi u evropskom vrhu po obradivim površinama u odnosu na broj stanovnika. Smatram da nije potrebno posebno pominjati potencijal koji ova opština ima za razvoj, kako zimskog, tako i ljetnjeg turizma. Uz to, poseban zamajac razvoju ove opštine mogu biti povoljne kreditne linije za privredu i turizam, koje bi na pravi način trebalo plasirati i koje bi podstakle rast realnog sektora, te samim tim smanjilo nezaposlenost mladih i teže zapošljivih grupa i spriječilo dalje iseljavanje. Ostaje nam da vidimo da li će u predstojećem periodu, nadam se neka nova vlast na državnom nivou, imati više sluha za problem građana Kolašina - zaključuje Medenica.