Nova ubjedljiva pobjeda Barse, Suarez prestigao Ronalda

Fudbaleri Barselone su u 35. kolu na svom terenu pobijedili ekipu Sportinga sa 6:0, pa sada ponovo imaju isti broj bodova kao i Atletiko Madrid (82), ali uz bolji međusobni skor.

Luis Suares je sa nova tri gola postao prvi strijelac Primere prestigavši Kristijana Ronalda.

Mrežu gostiju iz Hihona načeo je Lionel Mesi u 12. minutu i to glavom poslije greške golmana i lošeg istrčavanja. Sportig se dobro držao sve do 63. minuta kada su Mesi i Inijesta organizovali sjajnu akciju, a Suares je na drugoj stativi lako završio golom.

Do kraja meča sudija je bez potrebe tri puta dosudio penal za Katalonce. Suares je dva puta pogodio, pa je prestigao zvijezdu Reala i postao prvi strijelac lige, dok je treći penal iskoristio Nejmar. Dva minuta prije kraja Suares je ovjerio još jedno sjajno izdanje postigavši i četvrti gol, pa sada ima 34, tri više od Ronalda.