Mančester Junajted u finalu FA Kupa!

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se u finale FA kupa poslije dramatične pobjede nad Evertonom. Ekipa Luja van Gala slavila je na Vembliju sa 2:1 golom Entonija Marsijala u 93. minutu.

Junajted je poveo golom Felainija u 34. minutu, ali je Everton u drugom poluvremenu bio mnogo bolji tim i propustio je priliku da slavi.

U 57. minutu Romelu Lukaku nije iskoristio penal, pošto je njegov udarac zaustavio sjajni De Hea, ali je Everton izjednačio 15 minuta prije kraja autogolom Smolinga. Ipak, u posljednjim trenucima Marsijal je na asistenciju Erere donio veliko slavlje navijačima Junajteda.

Junajted je do sada osvajao ovaj trofej 11 puta, a posljednji trijumf ostvario je prije 12 godina. Rival timu Luja van Gala u finalu biće pobjednik duela Kristal Palas – Votford koji je na programu u neđelju.