Real nadoknadio dva gola minusa za novi trijumf

Fudbaleri Real Madrida ostali su u trci za šampionsku titulu u Primeri. Madriđani su u Valjekasu gubiuli sa 2:0, igrali su bez Ronalda, Benzeme, Modrića i Ramosa, ali su ipak uspjeli da pobijede sa 3:2.

Zinedin Zidan je želio da odmori neke igrače pred polufianle Lige šampiona, a domaćin je to surovo kaznio na početku. Embarba je pogodio u 7. minutu, a sedam minuta kasnije i Miku se supisao u strijelce – 2:0.

Real je djelovao veoma loše u tim trenucima, ali je u 35. minutu poslije asistencije Tonija Krosa veoma važan gol postigao Garet Bejl. Potpuno preokret uslijedio je u nastavku. Lukas je izjednačio u 52. minutu , a devet minuta prije kraja Bejl je ukrao loptu protivniku i poslije sjajnog solo prodora pogodio je za konačnih 3:2.