Tenis

FED KUP: Crna Gora bolja od Irske

Fed kup reprezenatacija Core nastup na turniru treće grupe Evroafričke zone završila je kao petoplasirana.

Crnogorske teniserke pobijedile su danas u Ulcinju, u razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta, selekciju Irske 2:0.

Vođstvo našoj reprezentaciji donijela je Anja Drašković pobjedom protiv Ane Botvel 2:0 (6:0 i 6:0), dok je pitanje pobjednika riješila Ana Veselinović, koja je slavila u duelu sa Dženifer Timotin 2:0 (6:1 i 6:3).

Crnogorske teniserke nastup na turniru završile su sa četiri pobjede i porazom.

Pobijedile su, osim Irske, Kosovo (3:0), Mozambik (3:0) i Maroko (2:1), a jedini poraz, koji ih je koštao plasmana u polufinale i borbe za viši rang.

U drugu grupu Evroafričke zone su se plasirale Norveška i Luksemburg, koje su danas bile bolje od Makedonije, odnosno Moldavije.