"Moramo suočiti ukupan pravni poredak u Crnoj Gori sa jednom temeljitom zakonodavnom kodifikacijom, sa daljom izgradnjom institucija, sa jačanjem ne samo nezavisnosti, nepristrasnosti i profesionalnosti sudija i tužilaca, već i sudske administracije. Pravni poredak moramo suočiti i sa izazovima borbe protiv korupcije. Kad to kažem onda mislim na ono za šta se URA zalaže, a to je da suočimo političku klasu Crne Gore sa jednim krupnim zakonom koji će da u svom fokusu ima ispitivanje porijekla imovine svih javnih funkcionera", smatra Bojović.
On je rekao da bi taj zakon trebalo da ima retroaktivnu klauzulu, jer je, navodi on, nužno da se raščiste stvari "oko nečega što je poslovično nepoštenje javnih funkcionera".
"To se odomaćilo u Crnoj Gori i tu praksu moramo suočiti sa licem pravde. U fokusu naše politike će biti i reforma kaznene politike. Ne smijemo dopustiti da se naši zatvori pretvore u odmarališta, a da kriminalci lagodno služe zatvorsku kaznu znajući da im imovinu niko neće oduzeti. Po dubini se, normativno i institucionalno, mora osmisliti angažovanje svih referentnih inistitucija pravnog poretka - od policije, preko tužilaštva, sudstva, zaključno sa zatvorskom politikom, sa ciljem oduzimanja imovine koja je proizvod nezakonitog bogaćenja i uopšte kriminalnih radnji. U tom pravcu će ukupna politika Građanskog pokreta URA biti koncentrisana", istakao je Bojović.