PSŽ lako sa Genganom

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobijedili su Gengan na gostovanju sa 2:0 u prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Lige 1.

‘Sveci’ su još prošlog mjeseca obezbijedili titulu, ali ih to nije omelo da upišu 26. pobjedu ove sezone i to bez najvećih zvijezda.

Trener Parižana Loran Blan odlučio je da odmori Zlatana Ibrahimovića, Davida Luiza, Anhela di Mariju, Tijaga Silvu, Edinsona Kavanija i Ezekijela Lavecija, dok je prvi golman Kevin Trap odigrao samo prvo poluvrijeme.

Blan se na takav potez odlučio jer šampiona Francuske u utorak čeka revanš četvrtfinala Lige šampiona sa Mančester Sitijem. Prvi meč, odigran u ‘gradu svjetlosti’ završen je rezultatom 2:2.

U njihovom odsustvu zasijao je Lukaš Mura, koji je bio dvostruki strijelac. Brazilac je doveo Pari Sen Žermen u vođstvo u 56. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je 15 minuta kasnije.

‘Sveci’ sada na čelu tabele imaju 83 boda, 28 više od drugoplasiranog Olimpika iz Liona, dok je Gengan ostao na 39 bodova na 15. mjestu.