BL: Herti samo bod

Fudbaleri Herte i Hanovera igrali su neriješeno 2:2 u prvoj utakmici 29. kola Bundeslige pred 45.000 navijača na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Berlinski tim je poveo preko Vedada Ibiševića u trećem minutu, a prednost je zadržao samo do 18, kada je strijelac na drugoj strani bio Artur Sobih. Hanover je napadao i to mu se isplatilo u 58. minutu, kada je gostima Manuel Šmidebah donio vođstvo od 2:1, ali je Hertu pogotkom u 72. minutu spasao Salomon Kalu.

Herta je poslije iznenađujućeg remija ostala na trećem mjestu tabele, sa 49 bodova, 23 manje od vodećeg Bajerna, a četiri više od Borusije iz Menhengladbaha koja je prati, a ima utakmicu manje.

Hanover je ostao na samom začelju sa samo 18 bodova, deset manje od Verdera, koji je prvi tim van opasne zone.