LE: Remi u Dortmundu, preokret Sevilje, poraz Vukčevića

Sevilja i Šahtjor su ostvarili pobjede na gostovanjima, Viljareal kod kuće, dok su Borusija i Liverpul remizirali, u prvim mečevima četvrtfinala Lige Evrope.

U derbiju večeri nekoliko propuštenih šansi Borusija je skupo platila, deset minuta prije poluvremena Divok Origi je nadmudrio odbranu domaćeg tima i Vajdenfelera i donio vođstvo Liverpulu, koje je strasno proslavio Klop, iako je najveće uspjehe u karijeri ostvario na klupi Borusije. Već u trećem minutu nastavka Mhitarjan je ubacio loptu u kazneni, a Mats Humels sjajno skočio za izjednačenje rezultata.

Branilac titule Sevilja je poslije preokrata savladala Atletik Bilbao 2:1 na San Mamesu, pa je na korak od polufinala takmičenja, kao i Šahtjor poslije pobjede u Bragi istim rezultatom. Za Portugalce je naš reprezentativac Nikola Vukčević odigrao 87. minuta. Viljareal se namučio da bi pobijedio Spartu 2:1, pa je sve otvoreno pred duel u Pragu sljedeće sedmice.