Viljareal grabi ka LŠ, poraz Sevilje

U 31. kolu španske Primere Viljareal je prekinuo neugodan niz od četiri meča bez pobjede i slavila je kao gost sa 2:1, pa sada na četvrtoj poziciji ima 57 bodova, osam više od Selte, i sve je bliža plasmanu u Ligu šampiona, prvi put od sezone 2008/2009.

Kapa je sjajnim udarcem sa ivicne kaznenog prostora donio Eibaru vođstvo u 22. minutu, izjednačio je Adrijan u 35. minutu sprovevši odbitak u praznu mrežu, dok je odlučujući pogodak dao Roberto Soldado u 50. minutu, iz sumnjive situacije na asistenciju upravo Adrijana.

U poslednjem meču dana Real Sosijedad iznenadio je Sevilju u gostima sa 2:1. Baskijci su poveli već u drugom minutu golom Bergare na asistenciju Iljaramendija, a Kričovijak je u 34. minutu autogolom duplirao prednost gostiju. U 51. minutu Bergara je skrivio penal, a sigurno ga je izveo Kevin Gameiro. Upravo je Bergara u 68. minutu dobio drugi žuti karton, ali Sevilja nije uspjela da materijalzuje brojčanu nadmoć.