Rozberg pokorio i Bahrein

Vozač Mercedesa Niko Rozberg trijumfovao je na Velikoj nagradi Bahreina, drugoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Njemac je do druge pobjede ove sezone, a 16. u karijeri, došao poslije vođstva tokom cijele trke, kada se izuzme period prilikom posljednjih zamjena pneumatika. Drugo mjesto, sa sedam sekundi zaostatka, zauzeo je Kimi Raikonen u Ferariju, dok je treći bio branilac titule Luis Hamilton.

Raikonenov timski kolega Sebastijan Fetel završio je trku prije nego što je ona zapravo počela, zbog kvara motora u krugu za zagrijavanje.

Vozač Red Bula, Danijel Rikardo, zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Francuz Roman Grožan u debitantskoj ekipi Has, a šesti Holanđanin Maks Verštapen u ekipi Toro Roso.

Bodove su još osvojili Rus Danil Kvjat u Red Bulu, vozači Vilijamsa, Brazilac Felipe Masa i Finac Valteri Botas i Belgijanac Stafel Vandorn u Meklarenu.

Rozberg je, nakon dvije trke, vodeći u plasmanu vozača, prvi na tabeli sa 50 bodova.

Hamilton je drugi sa 33, a treći Rikardo sa 24 boda.

U plasmanu konstruktora čelnu poziciju zauzima Meklaren sa 83 boda.

Ferari je drugi sa 33, a treći Red Bul sa 30 bodova.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 biće vožena 17. aprila u Šangaju za Veliku nagradu Kine.