UČINAK CRNOGORSKIH FUDBALERA U INOSTRANSTVU

ARENA u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Miroslav VUJADINOVIĆ (Lači, Albanija) - U posljednjem minutu utakmice primio gol na gostovanju Terbuniju (1:1).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Vlaznija, Albanija) - Nova dobra partija, ovog puta u pobjedi protiv Bilisa - 1:0.

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil, Francuska) - Standardno dobar, ,,mastifi” upisali i treću uzastopnu pobjedu (protiv Tuluza 1:0) od povratka Baše na teren.

Marko SIMIĆ (Kajzerispor, Turska) - Odbrana čiji je dio odradila dobar posao protiv Eskisehirspora (0:0).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) - Igrao svih 90 minuta u derbiju protiv Bazela (0:1). Dobio žuti karton.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) - Dobra partija u pobjedi na gostovanju Vaducu (3:0).

Esteban SAVELJIĆ (Almerija, Španija) - Dobio direktni crveni karton u posljednjim trenucima meča sa Elćeom u gostima (0:0).

Boris KOPITOVIĆ (Hapoel Akre, Izrael) - Veoma dobar u pobjedi protiv Makabija iz Netanje - 4:1.

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) - Solidna partija u remiju (1:1) protiv Seongnama. U finišu dobio žuti karton.

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš, Srbija) - Bez greške u remiju sa Novim Pazarom (0:0).

Vuk MARTINOVIĆ (OFK Beograd, Srbija) - Donio pobjedu ,,romantičarima” u meču protiv Vojvodine - 1:0.

Stefan VICO (Inđija, Srbija) - Na terenu proveo cio meč protiv BSK-a (1:1).

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Vardar, Makedonija) - Solidno odradio 90 minuta u duelu sa Metalurgom - 2:1.

Nemanja KARTAL (Slavija Sarajevo, BiH) - Kao i ostatan ekipe, nemoćan na gostovanju gradskom rivalu Sarajevu - 3:0. Igrao svih 90 minuta.

Stefan CICMIL (Vlaznija, Albanija) - Odbrana čiji je dio dobro odradila posao protiv Bilisa (1:0).

Adrijan RUDOVIĆ (Terbuni, Albanija) - Odigrao posljednjih pet minuta meča protiv Lačija (1:1)..

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) - Igrao do posljednjeg sudijskog zviž- duka na gostovanju Tondeli, gdje je Belenenseš ispustio dva gola prednosti (2:2).

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) - U direktnom okršaju za titulu, AEK poražen od APOEL-a (3:0), Boljević nije uspio da uradi puno.

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Tel Aviv, Izrael) - Postigao dva gola i dobio žuti karton u pobjedi nad Hapoel Kfar Sabom u gostima (3:0).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) - Zamijenjen na poluvremenumeča sa Spartakom iz Mijave, koji je slavio u Bratislavi (1:0).

Vasilije KALEZIĆ (Dačija, Moldavija) - Odigrao posljednjih dvadesetak minuta u pobjedi nad Saksanom - 2:0.

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) - Zamijenjen u 49. minutu duela sa Čukaričkim na Banovom brdu (1:2).

Darko ZORIĆ (Borac Čačak, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Rada (0:0).

Luka MERDOVIĆ (Metalac, Srbija) - Ušao u 62. minutu meča sa Javorom, koji je slavio na svom terenu - 1:0.

Veljko BATROVIĆ (Zavrč, Slovenija) - Zamijenjen u 72. minutu meča protiv Krška u gostima (0:1).

Ivan DELIĆ (Mladost Velika Obarska, BiH) - Učestvovao u remiju (1:1) na gostovanju Kozari.

Blažo IGUMANOVIĆ (Zavi- ša, Poljska) - Na terenu proveo cio meč protiv Belhatova. Zaviša minimalnom pobjedom ostala u trci za plasman u elitu.

Igor IVANOVIĆ (Zira, Azerbejdžan) - Solidan u pobjedi nad AZAL-om (4:2). Zamijenjen u 63. minutu, kada je Zira već imala prednost od dva gola.

Marko ĆETKOVIĆ (Lači, Albanija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Terbunija u gostima (1:1).

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) - Postigao gol za 3:0 protiv Sangđuja (konačno 4:0). Zamijenjen u 84. minutu.

Filip RAIČEVIĆ (Vićenca, Italija) - Igrao od 72. minuta, ali nije uspio da spriječi poraz od Kaljarija (2:0). Vićenca pala na 20. mjesto u Seriji B koju čine 22 kluba.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) - Lijepim golom glavom donio pobjedu na gostovanju Ufi (1:0). Dobio žuti karton u finišu.

Vladimir RODIĆ (Malme, Švedska) - Zamijenjen u 78. minutu meča sa Kalmarom. Malme slavio sa 3:2 i prošao u finale Kupa Švedske.

Stefan MUGOŠA (Minhen 1860, Njemačka) - Dobio priliku u posljednjih pet minuta meča sa Arminijom. ,,Lavovi” remijem (1:1) propustili priliku da izađu iz opasne zone.

Petar GRBIĆ (Akisar Beledije, Turska) - Igrao od 78. minuta meča sa Rizesporom (1:1).

Oliver ŠARKIĆ (Benfika B, Portugal) - Dobio priliku u posljednjih desestak minuta meča sa Portimonenseom u gostima (1:0).

Staniša MANDIĆ (Čukarič- ki, Srbija) - Ušao u 15. minutu meča sa Partizanom, ali ni ovog puta nije uspio da postigne gol. ,,Crno-bijeli” slavili sa 2:1.

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) - Postigao prvijenac u dresu skopskog kluba, protiv Metalurga (2:1) pogodio sa bijele tačke. Zamijenjen u 76. minutu.

Darko NIKAČ (MTK, Mađarska) - Ušao u 26. minutu, u 62. pogodio za pobjedu protiv Debrecina - 1:0.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Jong PSV, Holandija) - Ušao u 59. minutu i unio živost u svoj tim, koji je nakon 1:0 došao do 1:2 protiv Jong Ajaksa.

Aleksandar VUJAČIĆ (Balzan, Malta) - Dao gol u remiju protiv Slijeme u gostima (3:3).

Filip KASALICA (Ordabasi, Kazahstan) - Dobio žuti karton u porazu od Astane (2:1) pred svojim navijačima.

Admir ADROVIĆ (Pegazus, Hong Kong) - Postigao dva gola protiv Isterna, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz - 4:2.

Dragan BOŠKOVIĆ (Bangkok junajted, Tajland) - Postigao gol u pobjedi nad Armi junajtedom - 4:3.

Srđan AJKOVIĆ (Zemun, Srbija) - Odigrao svih 90 minuta protiv Kolubare (0:0).