Real razbio Sevilju na Bernabeu

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Sevilju 4:0, u posljednjem meču 30. kola Primere.

Real je trećom uzastopnom pobjedom prišao na bod od drugoplasiranog gradskog rivala Atletika. S druge strane, Sevilje je prvim porazom poslije tri kola ostala na diobi pete pozicije sa Seltom, na šest bodova od četvrog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Real je poveo već u šestom minutu, poslije kombinacije Gareta Bejla i Karima Benzeme, Francuz je mrežu zatresao fantastičnim volej udarcem. U drugom poluvremenu Real je dominirao terenom, te u 58. minutu Luka Modrić uspijeva da iznudi penal za domaćina, nakon starta Hosea Antonija Rejesa.

Međutim, Kristijano Ronaldo je užastno šutirao, prebacivši cio gol. Ipak, pet minuta kasnije Portugalac se iskupio, Modrić je proigrao Danila na lijevoj strani, Brazilac je poslao nisku loptu u peterac, a Ronaldo uklizavanjem postigao 22. gol protiv Sevilje.

Ovaj gol je slomio Andalužane koji su se istog trenutka predali, pa su samo dva minuta kasnije primili još jedan gol. Nezainteresovanost odbrane gostiju kaznio je Bejl kojem se Benzema revanširao za asistenciju kod prvog gola.