Barsa ispuštila pobjedu na Madrigalu

Fudbaleri Barselone odigrali su neriješeno 2:2 (2:0) sa Viljarealom na Madrigalu u 30. kolu španske Primere.

Rakitić je donio vođstvo svojoj ekipi u 20. minutu. Poslije slobonog udarca Mesija, Suares iz peterca nije uspio da postigne pogodak, lopta se odbila do Rakitića koji trese mrežu sa 11 metara.

U 41. minutu dosuđen je penal za Barselonu, jer je Nejmar oboren u kaznenom prostoru. Brazilac je izveo kazneni udarac i bio precizan šutem u lijevi golmanov ugao.

Domaći fudbaleri smanjili su rezultat u 57. minutu kada je gol postigao Bakambu. Suares je u padu šutirao, pošto je prethodno pokušao da ga zaustavi Maskerano, golman je odbranio vrhovima prstiju, ali je lopta došla do fudbalera iz Konga koji bez problema upisuje u strijelce.

Tragičar za svoj tim bio je Matje koji je postigao autogol u 63. minutu, poslije kornera Viljareala, kada je glavom pokušao da izbaci loptu iz peterca, ona je završila iz leđa Brava.