Liverpul vodio 2:0, pa izgubio!

U 31. kolu premijer lige potpuni šok doživio je Liverpul koji je protiv Sautemptona u gostima vodio sa 2:0 na poluvremenu, ali je na kraju poražen.

Felipe Kutinjo je načeo mrežu domaćina sjajnim udarcem u 17. minutu, a Danijel Staridž je pet minuta kasnije duplirao vođstvo poslije sjajne akcije Origija.

Kuman je na poluvremenu umjesto Dušana Tadića ubacio Manea, ali kada je isti igrač u 49. minutu promašio penal djelovalo je da će Liverpul rutinski slaviti. Ipak, Mane se do kraja iskupio. U 64. minutu je izjednačio poslije dodavanja Pelea, a u samom finišu uslijedio je i prokret.

Sedam minuta prije kraja Pele je pogodio za 2:2, da bi Mane svojim drugim golom četiri minuta prije kraja postavio konačan rezultat. Liverpul je ostao na devetom mjestu sa 44 boda, dok Sautempton ima tri boda više, ali i dva meča više.