Juniorke se plasirale na Svjetsko prvenstvo!

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se na Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Crnogorske juniorke savladale su danas u Bijelom Polju, u trećem kolu kvalifikacionog turnira, selekciju Ukrajine 24:20 (14:8) i kao prvoplasirane izborile plasman na šampionat.

Izabranice Tatjane Jeraminik na turniru slavile su i protiv Gruzije 29:14. Ukrajina je turnir završila sa polovičnim učinkom, pobjedom protiv Gruzije 43:21 i porazom od Crne Gore.

Crnogorske rukometašice odlučujuću prednost stekle su sredinom prvog poluvremena, kada su serijom 5:0, došle do vođstva od 11:6, koje su do kraja poluvremana uvećale na sedam golova (14:7). Razlika je u nastavku više puta iznosila i osam pogodaka (16:8, 20:12, 22:14).

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Lejla Bošnjak sa šest, Tatjana Brnović postigla je pet, a gol manje Tamara Jovićević. U ukrajinskoj selekciji najbolja je bila Sofija Davitjans sa sedam pogodaka.

Šampionat u Rusiji biće odigran od 3. do 15. jula, a nastup, osim domaćina Rusije, osigurali su još Danska, Rumunija i Švedska. Mina