T1. CFL: Rudar iskoristio kiks lidera, Budućnost ubjedljiva!

Lider Telekom Prve crnogorske fudbalske lige ekipa Mladosti igrala je neriješeno u Petrovcu u 23. kolu, što je iskoristio Rudar i trijumfom u Golubovcima smanjio prednost u odnosu na Podgoričane. Budućnost je bila ubjedljiva u Danilovgradu, pobjede su upisali Bokelj, Sutjeska i Dečić.

Mladost je u Petrovcu igrala sa istoimenim domaćim timom neriješeno 1:1. Domaćin je poveo golom Filipa Kalačevića u 38. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Marko Šćepanović u 62. minutu iz jedanaesterca.

Rudar je u Golubovcima, pogotkom Miloša Radanovića u 77. minutu iz jedanaesterca, savladao Zetu 1:0 i smanjio zaostatak za liderom šampionata na osam bodova.

Budućnost je u Danilovgradu pobijedila Iskru 3:1 i upisala 11. pobjedu. Do nova tri boda došla je golovima Marka Burzanovića u 29, Milana Vušurovića u 33. i Radomira Đalovića u 56. minutu. Jedini pogodak za domaćina postigao je Danko Kovačević u 79. minutu.

Pobjedu u gostima ostvarila je i Sutjeska, koja je u Radanovićima savladala Grbalj 2:1, golovima Dejana Zarubice u 41. i Šalete Kordića u 73. minutu. Jedini pogodak za Grbalj postigao je Petar Vukčević u 60. minutu.

Dečić je na Starom aerodromu, golovima Iljira Camaja u 45. i Bojana Lazarevića u 90. minutu, savladala Mornar 2:0 i ostvario deveti trijumf ove sezone.

Lovćen je na Cetinju poražen od Bokelja 2:1, čime je prekinuo seriju od devet uzastopnih mečeva bez poraza. Bokejlj je do 11. trijumfa došao golovima Dejana Đenića u 1. i 38. minutu. Jedini pogodak za Lovćen postigao je Boris Došljak u 47. minutu.

Slijedi dvoneđeljna pauza u šampionatu, a u narednom kolu, 2. Aprila, sastaće se: Mornar – Petrovac, Mladost – Zeta, Rudar – Iskra, Budućnost – Lovćen, Bokelj – Grbalj i Sutjeska – Dečić.