Fojcu trijumf, Filu trofej u spustu

Švajcarac Beat Fojc pobjednik je posljednjeg, 11. spusta sezone Svjetskog kupa alpskih skijaša.

On je danas na finalu sezone u švajcarskom Sent Moricu pobijedio u vremenu minut, 40 sekundi i 44 stotinke. Fojc je nakon četiri godine pobijedio u Svjetskom kupu, a danas je ostvario šestu pobjedu.

On je za osam stotiki bio brži od drugoplasiranog Amerikanca Stivena Najmena, dok je treći bio Kanađanin Erik Gej sa zaostatkom od 54 stotike.Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Kjetil Jansrud, peti je bio Francuz Johan Kliri, a šesti Amerikanac Trevis Genong.

Italijanskom skijašu, Peteru Filu, bilo je dovoljno deseto mjesto da zadrži čelnu poziciju i osvoji mali kristalni globus u spustu.On je trofej osvojio sa 462 boda. Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je zbog povrede ranije završio sezonu, je drugi sa 436 bodova i ima četiri više od Domiknisa Parisa.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa čelnu poziciju zauzima Austrijanac Marsel Hiršer sa 1625 bodova. Norvežanin Henrik Kristofersen je drugi sa 1272, a treći Panturol sa 1080 bodova. Skijaši će sjutra voziti superveleslalom.