Fudbaleri Barselone deklasirali su Hetafe sa 6:0 (4:0) u prvom subotnjem meču 29. kola španske Primere. Tako su Katalonci nastavili pohod ka novoj tituli prvaka, sada imaju 11 bodova više od drugoplasiranog Atletika, uz meč više.

Ekipa Luisa Enrikea već u osmom minutu stigla je do vođstva . Alba je ubacio loptu po zemlji sa lijeve strane, a Rodriges je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Tri minuta kasnije Mesi je promašio jedanaesterac. Argentinac se do poluvremena iskupio – prvo je asistirao Muniru el Hadadiju, koji je odlično refleksno reagovao i dao gol glavom, a zatim je u 32. minutu Mesi poslužio i Nejmara loptom u prazan prostor koju je Brazilac pretvorio u gol.

Mesi se i upisao u listu strijelaca u 40. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a onda se ponovo našao u ulozi asistenta za Nejmara, koji je rutinski realizovao situaciju nakon što je primio loptu na desetak metara od gola.

Arda Turan je postavio konačni rezultat u 57. minutu lijepim volejom poslije kornera.

All Goals HD - Barcelona 6-0 Getafe - 12.03.2016 by larbi9320