Prvi trijumf Forfanga

Norvežanin Andre Johan Forfang pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Titis-Nojštadu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do prvog trijumfa u Svjetskom kupu došao je skokovima od 144 i 143 metra, za koje je dobio 265,9 bodova. Slovenac Peter Prevc,koji je ranije obezbijedio trofej Svjetskog kupa, bio je drugi skokovima od 139 i 138,5 metara i zbirom od 261,2 boda.

Norvežanin Kenet Gangens osvojio je treće mjesto skokovima dužine 126 i 140 metara, za koje je dobio 235,4 boda. Na četvrtom mjestu završio je Slovenac Domen Prevc (136,5 i 130), dok je peti bio Njemac Zeverin Frojnd (128,5 i 130).

Prevc je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 2023 boda. Frojnd je drugi sa 1364, dok je treći Gangnes sa 1213 boda. Titis-Nojštad će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima. Mina