"Sve ovo je zato što na vrijeme nijesmo ušli na organizovano evropsko turističko tržište. Krajem marta trebalo bi da je Crna Gora zastupljena u organizovanim turističkim aranžmanima kada turisti u većem broju dolaze, naročito za katolički Uskrs i da potom imamo kontinuitet punjenja turističkih kapaciteta sve do početka novembra", kazao je Ratković za Skala radio.
Kao i svake godine, primjećuje Ratković, goste dočekujemo nezavršenih gradilišta, a građevinski radovi će trajati i do kraja juna, početka jula.
"Turistički objekti i resursi se sa zakašnjenjem adaptiraju što je u svakom slučaju potrebno, ali bi trebalo da su ovi radovi pri kraju, a kod nas tek počinju. Kada je u pitanju pripremljenost crnogorske turističke ponude, nema nekih bitnih noviteta u odnosu na prethodnu godinu", kazao je Ratković.
Vjertovatno će, kaže on, i ovoga ljeta biti privremenih objekata i vašarišta duž obala primorskih gradova što znači potpunu nepripremljenost za zapadno evropsko tržište.
"Ponuda je po mjeri regionalnog i ruskog tržišta koje kod nas dominira i po stanju turističke ponude se gotovo dvije ipo decenije vidi kakva je struktura gostiju u Crnoj Gori. U centru pažnje je politika, pa i kada su u pitanju i izuzetno stručni poslovi poput Prostornog plana posebne namjene za obalno područje Crne Gore. Umjesto pravih i stručnih diskusija i konstruktivne razmjene mišljenja kako bi plan bio bolji, više se čuje politička galama", ocijenio je Ratković.
Skala radio