VIDEO - LŠ: Ibra utišao London, PSŽ među osam najboljih!

Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona. Ekipa Lorana Blana pobijedila je u revanšu osmine finala Čelsi u Londonu sa 2:1, pa je prošla u narednu fazu sa ukupnih 4:2 poslije identične pobjede u prvoj utakmici u prijestonici Francuske.

Gosti su mnogo bolje počeli i poveli su u 16. minutu golom Rabioa, ali je Čelsi od vođstva gostiju pa sve do sredine drugog dijela bio bolji tim.

U 27. minutu dijego Kosta je izjednačio, imali su ’Plavci’ još nekoliko prilika u narednih 40 minuta, ali nijesu ih iskoristili i kažnjeni su. Dvomeč je prelomio Zlatan Ibrahimović golom u 67. minutu, a do kraja utakmice gosti su rutinski zadržali prednost.

Parižani će četvrtu godinu u nizu igrati četvrtfinale Lige šampiona, a u prethodna tri navrata su upravo u toj fazi zaustavljeni. Među najboljih osam već su prošli Benfika, Real Madrid i Volfsburg.