Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Seltu u duelu 28. kola španske Primere. Tim Zinedina Zidana savladao je goste iz Viga sa 7:1 na Bernabeu, a u centru pažnje je ponovo bio Kristijano Ronaldo.

Neumoljivi Portugalac postigao je četiri gola i probio se na prvo mjesto liste strijelaca sa 27 golova, dva više od Luisa Suaresa.

Gosti su u prvom poluvremenu bili možda i bolji rival, ali nijesu iskoristili nekoliko velikih šansi za vođstvo i kažnjeni su u 41. minutu kada je Pepe poslije kornera sjajnim potezom glavom načeo mrežu gostiju.

U nastavku Ronaldo je pogađao u 50, 58, 64. i 76. minutu, u strijelce su se još upisali Hese i Bejl, dok je Ijago Aspas bio jedini strijelac za Seltu koja je šesta na tabeli sa 42 boda. Real sada ima 60 bodova, devet manje od Barselone uz meč više.