T1. CFL: Budućnost pala u Baru, Mladost ubjedljiva, Zeta srušila Rudar!

Pet mečeva 19. kola Telekom Prve crnogorske fudbalske lige odigrano je danas, dok je meč Lovćen - Sutjeska odložen zbog snijega. Vodeća Mladost bila je ubjedljiva protiv Dečića, Budućnost je poražena u Baru, Zeta je srušila Rudar, Bokelj je nadigrao Grbalj, dok je Iskra slavila u Petrovcu.

Vodeća Mladost savladala je u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Dečića 4:0. Do 15. pobjede ove sezone došla je golovima Ivana Vukovića u 14, Miloša Šćepanovića u 21. i 89. i Zorana Kokota u 80. minutu.

Drugoplasirani Rudar poražen je u Golubovcima od Zete 2:0. Domaćin je golovima Darka Bjedova u 51. i Miljana Vlaisavljevića u 60. minutu prekinuo seriju od pet uzastopnih poraza i upisao šesti trijumf ove sezone. Budućnost je u Baru izgubila od Mornara 1:0. Pobjednika duela odučio je Jovan Vučinić 75. minutu.

Bokelj je u Kotoru pobijedio Grbalj 3:0 i preuzeo treće mjesto na tabeli. Do druge pobjede na startu proljećnog dijela šampionata došao je golovima Dejana Đenića u 55, Ilije Bogdanovića u 73. i Dejana Kotorca u 78. minutu.

Maksimalan učinak na startu proljećnog dijela sezone, kao Bokelj i Mornar, ima i Iskra, koja je kao gost slavila protiv Petrovca 4:2 Do pobjede došla je golovima Uroša Đuranovića u 19, Darka Vučića u 26, Olafenija Samsona u 58. i Miloša Kalezića u 65. minutu. Pogotke za Petrovac postigli su Boris Kopitović u 51. i Šuta Joboši u 69. minutu.

Utakmica između Lovćena i Sutjeske, odgođena je za sjutra zbog snijega na terenu stadiona na Cetinju. U 20. kolu, 5.marta, sastaće se: Budućnost - Lovćen, Sutjeska - Zeta, Rudar - Petrovac, Iskra - Bokelj, Grbalj - Mladost, Dečić - Mornar.