Milan zaustavio Napoli, neriješeno u Napulju

Fudbaleri Napolija i Milana odigrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Napolitanci su imali priliku da se poslije remija Juventusa i Bolonje vrate na prvo mjesto na tabeli, ali ih je u tome spriječila ekipa Siniše Mihajlovića. ’Rosoneri’ su se odlično branili i ostavili protivnika na drugoj poziciji sa 57 bodova, jednim manje od ’Stare dame’, dok su oni ostali šestoplasirani sa 44.

U 39. minutu Insinje je prihvatio loptu iskosa sa lijeve strane, šutirao sa nekih 30 metara, lopta je na putu do gola pogodila Abatea i završila u donjem desnom uglu gola. Samo pet minuta poslije primljenog gola, ekipa Siniše Mihajlovića je stigla do izjednačenja. Keisuke Honda je centrirao, Kulibali je loše reagovao i loptu poslao glavom na drugu stativu đe je dočekao Bonaventura i poslao u bliži ugao.