Drugi poraz Budućnosti, ''plave'' pale u Skoplju

Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara 26:24 (11:11) u utakmici petog kola glavne runde Lige šampiona. Aktuelne šampionke Evrope doživjele su prvi poraz u šest međusobnih duela protiv makedonskog tima i propustile priliku da uoči posljednjeg kola osiguraju prvu poziciju u grupi koja donosi i najlakšeg protivnika u četvrtfinalu.

Iako su u nekoliko navrata imale dva gola prednosti, posljednji put u 50. minutu (22:20), aktuelne šampionke Evrope nijesu bile na visini zadatka u trenucima kada se odlučivao pobjednik, već su dozvolile protivniku da postigne pet vezanih golova i povede 25:22, dva minuta prije kraja što je bila nedostižna prednost.

Budućnost je drugi put poražena u gostima u glavnoj rundi, nakon što je na startu druge runde takmičenja, Đer prekinuo pobjedničku seriju izabranica Dragana Adžića. ”Plave” ipak, i dalje drže situaciju u svojim rukama jer u posljednjem kolu dočekuju Midtjiland koji je bez šansi za prolaz među osam najboljih i pobjedom bi osigurale prvu poziciju uoči četvrtfinala.

VARDAR – BUDUĆNOST 26:24 (11:11)

SKOPLJE – Dvorana ”Jane Sandanski”. Gledalaca: 3.000. Sudije: Brkić, Jusufhodžić (Austrija). Sedmerci: Vardar 1 (1), Budućnost 4 (3). Isključenja: Budućnost 4 minuta.

VARDAR: Lejno (20 odbrana), Susljina (sedmerac), Radičević 4, Klikovac 1, Damjanović 1, Lazović 6, Dembele 2, Sokač 1 (1), Althaus 2, Penezić 5, Černoivanenko, Čović 1, Ihnjeva 1, Lekić 1, Ristovska 1, Grbić.

BUDUĆNOST: Nenezić, Žderić (16 odbrana), Pletikosić, I. Pavićević, Neagu 3 (1), Jauković 1, Čavlović, Irman 1, Kovačević, Bulatović 6 (1), Ramusović, Cvijić 3, Mehmedović 4, B. Pavićević, Ahruk 1, Raičević 5 (1).