Inter siguran, Jovetiću samo dva minuta

Fudbaleri Intera pobijedili su Samprodiju sa 3:1 na „Đuzepe Meaci“ u posljednjoj subotnjoj utakmici u okviru 26. kola Serije A.

’Nerazuri’ su gotovo rutinski obezbijedili pobjedu, pošto su kontrolisali igru, a pred sam finiš utakmice su imali prednost od 3:0. Inter je poveo preko Danila D’Ambrozija u 23. minutu, a prednost je udvostručio Žoao Miranda u 57. Nedostižnu prednost izabranicima Roberta Mančinija donio je Mauro Ikardi u 73. minutu, da bi Fabio Kvaljarela u nadoknadi vremena samo ublažio poraz gostiju iz Đenove.

Poslije 14. pobjede ove sezone Inter se barem do neđelje probio na četvrto mjesto tabele i sada ima 48 bodova, deset manje od vodećeg Juventusa. Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić ušao je sa klupe u 88. minutu.