Budućnost lako do finala Kupa

Košarkaši Budućnosti su očekivano prvi finalisti Kupa Crne Gore. Izabranici Luke Pavićevića su ubjedljivo savladali ekipu Ibra rezultatom 101:79.

Ibar je poveo 5:2 i to je bilo sve što su Rožajci uradili u ovome polufinalu. Tada je na scenu stupio Tadija Dragićević pa je Budućnost brzo stigla do dvocifrenog vođstva (21:10). Do kraja četvrtine Podgoričani su uvećali prednost za još 2 poena (30:17).

U drugoj dionici "plavi" su dodali gas i već nakon prvih 20 minuta riješili pitanje pobjednika (62:34). Budućnost je lagano održavala visoku razliku, te je nakon 3 četvrtine rezultat na semaforu pokazivao 84:54. Rožajci su u posljednjem periodu uspjeli da ublaže poraz za konačnih 101:79.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bio je mladi Ognjen Čarapić sa 16 poena, pratili su ga Suad Šehović sa 12, Sead Šehović i Aleksa Ilić sa po 11, dok su po 10 imali Subotić (10 skokova) i Dragićević. Kod Ibra Demšečen je postigao 22 poena, Hadžifejzović je upisao 20, dok su dvocifreni još bili Armin Kalić sa 11, Eldin Kalić sa 10 i Nedim Feleć sa takođe 10. (Kosarka.me)