Salihović 33. u veleslalomu

Crnogorski skijaš Eldar Salihović završio je na 33. mjestu nastup u veleslalomu na zimskim Olimpijskim igrama mladih u Lilehameru.

On je bio 39. nakon prve vožnje, a nastup je okončao u ukupnom vremenu dva minuta, 56 sekundi i 69 stotinki. Obje vožnje završilo je 39 skijaša od 60 koliko je bio prijavljeno na startu trke.

Zlatnu medalju osvojio je Amerikanac River Radamuš (2:35,05), ispred srebrnog Japanca Joheija Kojame (2:36,12) i Njemca Antona Gramela (2:36,54). Najbolje plasirani skijaš sa prostora bivše SFRJ bio je Hrvat Samuel Kolega, koji je završio na petom mjestu (2:37,92).

Salihović će u petak nastupiti u slalomu. Dan ranije u istoj disciplini takmičiće se i Nadežda Milošević, koja je juče ostala bez plasmana u velelslalomu.