LŠ: PSŽ bolji od Čelsija, Žonas junak Lisabona!

Poslije dvomjesečne pauze nastavljena je Liga šampiona, a Pari Sen Žermen je u derbiju večeri porazio Čelsi – 2:1 (1:1). U istom terminu, Benfika je slavila na Lužu golom Žonasa u 90. minutu.

Domaćin je silovito krenuo u Parizu, više je napadao, bio bolji rival većim dijelom meča, ali se šampion Engleske držao do samog finiša. Međutim, rezervista Edinson Kavani donio je u 79. minutu prednost svom timu pred revanš za dvije neđelje u Londonu.

PSŽ - Čelsi 2:1 (1:1)

Stadion: “Park Prinčeva”. Sudija: Karbaljo (Španija).

Strelci: 1:0 - Ibrahimović (39), 1:1 - Mikel (45+1), 2:1 - Kavani (78)

PSŽ: Trap, Markinjos, Tijago Silva, Luiz, Maksvel, Mota, Verati, Matuidi, Di Marija, Ibrahimović, Moura

Čelsi: Kurtoa, Aspilikueta, Kejhil, Ivanović, Baba, Mikel, Fabregas, Pedro, Vilijan, Azar, Košta

Benfika - Zenit 1:0 (0:0)

Stadion: “La Luž”. Gledalaca: 48615. Sudija: Roki (Italija)

Strelci: 1:0 Žonas (90+1)

Benfika: Cezar, Lindelof, Eliseu, Žardel, Almeida, Samaris, Gaitan, Sančez, Mitroglu, Jonas, Pici

Zenit: Loding, Anjuhov, Krišito, Lombarts, Garaj, Dani, Šatov, Garsija, Vitsel, Hulk, Džuba